Menu

0

تومان۰

  • آلفارومئو 4c
  • آلفارومئو 4c
  • آلفارومئو 4c

آلفارومئو

در این مطلب قصد داریم تا نگاهی بیندازیم به یکی از بهترین خودروهای آلفارومئو به نام 4C که توانسته توجهات زیادی را به خود جلب کند.

آلفارومئو 4C مدل 2018

آلفارومئو 4C مدل 2018 خودرویی سبک با موتور وسط پرقدرت است که در کلاس کوپه اسپرت قرار می گیرد. کانسپت این خودرو در سال 2011 رونمایی شد و خط تولید این خودرو از سال 2013 ره اندازی شده است. آخرین مدل این خودرو مربوط به مدل 2018 است که در آن از یک پیشرانه 75/1 لیتری با 4 سیلندر 16 سوپاپه استفاده شده است. این خودرو از یک سیستم توربوشارژ با بلوک سیلندر از جنس الومینیوم بهره می برد و توان موتور آن 237 اسب بخار در دور موتور 6000 دور در دقیقه می باشد. مدت زمانی که طول می کشد این خودرو از حالت ثابت به سرعت 100 کیلومتر بر سرعت برسد تنها 2/4 ثانیه است. ایمنی و سرعت این خودرو جزو مشخصه های اصلی آن به حساب می آیند. از جمله آپشن های این خودرو می توان به سیستم صوتی قوی، صندلی های قابل تنظیم، چراغ روشنایی در روز، صفحه نمایش LCD و… اشاره کرد. اما این خودرو در سال 2019 دستخوش چه تغییراتی خواهد شد؟

ویژگی های آلفارومئو 4C مدل 2019

طبق اطلاعاتی که توسط سرپرست بخش مهندسی آلفارومئو منتشر شده است نسخه 2019 آلفارومئو 4C فاقد دنده دستی خواهد بود که دلیل این موضوع هم به هزینه های سنگین تولید خودرو با دنده دستی بر می گردد. ضمن اینکه خودروهایی با دنده دستی در حال حاضر مشتریان زیادی هم ندارد. در مدل 2019 این خودرو احتمالا با طراحی به روزتری مواجه خواهیم شد که نسبت به مدل قبلی اسپرت تر و خشن تر خواهد بود. حداکثر سرعت این خودرو نیز 257 کیلومتر بر ساعت خواهد بود.

مدل مفهومی از نسل بعد آلفارومئو 4C

طراحان ایتالیایی تصاویری از مدل مفهومی یک آلفارومئو منتشر کرده اند که احتمالا مشابه طراحی نسل آینده خودرو آلفارومئو 4C خواهد بود. این طراحان طرح مفهومی خودروی آلفارومئو را به نام آلفارومئو Mole Construction Artigianale 001 معرفی کرده اند. کانسپت ارائه شده از این خودرو شباهت هایی را به مدل قبلی آلفارومئو 4C دارد اما نسبت به آن خشن تر بوده و حالت اسپرت تری هم پیدا کرده است. سپر این خودرو در کانسپت طراحان از زوایای تندتری برخوردار بوده و چراغ های اصلی آن به شکل سه بعدی و بسیار جذابی طراحی شده اند. همچنین شاهد تغییرات محسوسی در بدنه و نمای عقب این خودرو هستیم. ضمن اینکه طراحی داخل این خودرو نیز در کانسپ ارائه شده تغییراتی را نسبت به مدل قبلی داشته است که در مجموع باعث جذاب تر شدن نسل بعدی این خودرو نسبت به مدل فعلی آن خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

Add a comment