Menu

0

تومان۰

اکتان بوستر

اکتان بوستر

برای خرید اکتان بوستر آرتمن اینجا کلیک کنید.

اکتان بوسترها در بهبود عملکرد موتور نقش مهمی دارند چنانچه آنها نیروی از دست رفته حین عملیات احتراق را دوباره برگردانده و تقویت می کنند. اکتان بوسترها در بطریهای کوچک و به قیمت پایه10 دلار به فروش می رسند و به عنوان یک ماده مناسب جهت افزودن به بنزین و تقویت کننده قدرت موتور بشمار می آیند. در میان برندهای متنوع اکتان بوستر موجود در بازار ممکن است شما تصور کنید که همه آنها دارای یک کارائی بوده و مشابه یکدیگرند، اما درحقیقت این طور نیست. ترکیبات شیمیائی متفاوت، مواد افزودنی مختلف و درصد ترکیب هر یک از این مواد به انضمام تبلیغات پرحجم و متنوع، تست های مستقل انجام شده و تشریح عملکرد اکتان بوستر سبب سردرگمی مصرف کنندگان شده، چنانچه مشتریان از خود این سوال را می پرسند که آیا واقعا اکتان بوستر درصد اکتان را افزایش می دهد؟ در اینجا به تشریح واقعیتها در خصوص اکتان بوستر می پردازیم.

آیا من به اکتان بوستر نیاز دارم؟

کارکنان آزمایشگاه مک کوئیری عملیات احتراق در موتور را بدین گونه تشریح می کنند:

اشتعال بسیار سریع سوخت بدلیل مشتعل شدن سوخت بر اثر ازدیاد دمای محفظه احتراق موتور، زمانبندی اشتعال نامناسب، سوختهای با ترکیبات نامناسب و نسبت تراکم بسیار بالا و نامناسب سوخت در محفظه موتور صورت می پذیرد، که تمام این موارد به درصد اکتان پائین سوخت مرتبط است. انفجار با صدای ضعیفی همراه بوده، عملیات احتراق با نیروی کم شروع شده که این امر می تواند آسیب های جدی به پیستون موتور وارد نماید. اهمیت عملیات احتراق به حدی زیاد است که شرکتهای بسیاری نسبت به طراحی و تولید افزودنی های بنزین نموده تا درجه اکتان بنزین را افزایش دهند. از اینرو با توجه به کیفیت پائین بنزین اکتان بوسترهای زیادی جهت بالا بردن عدد اکتان بنزین در سالهای اخیر تولید و مورد استفاده قرار می گیرند. در حال حاضر عدد اکتان بنزین سوپر از عدد 98 به 95 یا 96 کاهش یافته است. بنزین های بدون سرب نیز با عدد اکتان 95 عرضه می گردند و این مسئله برای خودروهایی که با عملکرد و شتاب بالا و استفاده از بنزین با کیفیت بالا طراحی شده اند مشکلاتی را ایجاد کرده است.

همانطور که می دانید بنزین های اروپائی با عدد اکتان بالا و بنزین های ژاپنی با عدد اکتان 100 تولید و عرضه می شوند که کاملا مناسب برای اینگونه خودروها می باشد. در خودروهای وارداتی ژاپنی به عنوان مثال سوبارو STI WRX، ECU آنها بر اساس عدد اکتان 100 طراحی می شوند اما گاهی اوقات در پالپ عملیات احتراق صورت می پذیرد. موتورها از لحاظ عملکرد با یکدیگر متفاوت هستند به عنوان مثال خودرو هوندا  S2000 با موتور 2 لیتری با نسبت تراکم بالای 11.0:1 شروع به حرکت نموده و بر پایه موتور پیشرفته و بنزین با کیفیت متکی است و می تواند قدرت خود را در پالپ حفظ نماید. آنچه مسلم است این است که کلیه دارندگان خودروهای با موتور توربو که از اکتان بوستر استفاده می کنند این را می دانند که استفاده از اکتان بوستر بر عملکرد بهتر موتور تاثیر بسزایی دارد.

نکته قابل ذکر این است که در خودروهایی که موتور آنها با نسبت پائین اکتان کار میکنند نیازی به استفاده از اکتان بوستر ندارند ولی خودروهایی که موتور آنها توربو بوده و نیاز به نسبت بالای اکتان دارند استفاده از اکتان بوستر جهت عملکرد بهینه موتور و احتراق ضروری است.

برای خرید اکتان بوستر آرتمن اینجا کلیک کنید.

نکته مهم در خرید اکتان بوستر

نکته مهم در خرید اکتان بوستر این است که بر روی بطریهای آن به میزان عددی که به عنوان افزایش عدد اکتان عنوان می کنند توجه شود. این مهم است که عدد اکتان قید شده بر روی بطری 0.1 بوده و یا 1.0 می باشد.